neděle 24. listopadu 2013

Pešek / Round Robin

Víte, co je pešek? Jde o akci, kdy se domluví skupina švadlenek a každá pošle čtverec, který bude středem budoucí deky. Podle zadání organizátora pak v každém dalším kole šitím zvětšíte základ deky, který vám přišel. Vše je tajné, foky se nezveřejňují a jen se těšíte, co vám přijde závěrem akce. To totiž dorazí krásná deka, která má středu ten váš základ. Moc se mi líbí český překlad "pešek", kdo to vymyslel, tak klobouk dolů. Prostě princip je, že "chodí pešek okolo".
Původně jsem chtěla počkat na galerii všech kol , ale pešci už jsou u svých majitelek, takže to nebude vadit. Strašně ráda bych viděla celé deky hotové, dám pak určitě odkaz.
Peška vyhlásila Janaetz na diskusi Dáma a říkaly jsme mu "rychlý", protože každé kolo trvalo asi měsíc.
1. kolo: Toto je můj střed, který jsem posílala do světa. Přidala jsem i nějaké látečky a šablonku na šití na papír.
1st round:  This is my center.
2. kolo: Měly se našívat trojúhelníky a já jsem dostala střed s aplikovanou Sunbonetkou. Strojové aplikace nemám moc ráda, tak jsem na trojúhelníky našila ručně pár šetiúhleníků.
2nd round: I´ve received center with the Sunbonet Sue. I hate machine applique, so I add triangels with hexagon hand applique.
3. kolo: Poštou mi přišel scrapový červenobílý základ se srdíčkem. Nemohla jsem si pomoct a porušila zadání - přidala jsem zelenou, takže v lemu mohly být tulipánky. Tahle deka byla od organizátorky akce Jany, která ji věnovala Dekám z lásky.
3rd round: I couldn´t hepl myself and I added green colour to this red-white quilt center. I love the result with the tulips.
4. kolo: Tak tohle kolo mne dostalo! Keltské uzly jsem ještě nikdy nedělala. Zalistovala jsem Švadlenkami a podařilo se. Aby tam bylo trošku více patchworku, tak jsem trojúhleníky udělala "opeřené". Největší problém tohoto kola byly látky, objednala jsem grunge hnědou, dorazila zelená :), ale nevadí, výsledek se mi moc libí. Majitelkou deky je Vave, možná znáte její  blog. Vave organizuje taky jednoho peška, ale o tom až jindy, ten ještě běží.
4th round was crazy: I had never done celtic knots before. But I am proud of the result, my feathered white triangels with the little celtic knot applique.
5th roud: poslední kolo mělo zvětšit střed dvěma pruhy tak, aby vznikl obdélník. Když mi přišel balíček, říkala jsem si, že rozhodně hvězdy, nic jiného. Hledal jsem nějakou vhodnou a narazila na přesně stejnou. Měla jsem velikou radost, i když šití bylo hodně náročné. Naštěstí bylo dost látek v balíčku, výsledek posuďte sami:
5th round - I´ve made two strips with paper pieced stars. It was very difficult.
poslední kolo: Zadání znělo "prošít". Majitelka této deky ale chtěla raději ušít polštářek, který by ladil, takže jsem vyrobila tento. Je to mohe první Sunbonetka, aplikovala jsem ručně obnitkovacím stehem. Deku jsem si nevyfotila.
last round: My robin partner wanted a pillow cover matching to the quilt, so I made my first Sunbonet Sue. It´s a hand applique again.
Tak co, líbí se vám, jak deky narůstaly? Někdy bylo docela obtížné vymyslet, jak ztvárnit další kolo, aby se hodilo ke středu, ale vyhrála jsem si. Byla to výzva a radosti nad výsledkem se nic nevyrovná.
A jak dopadla deka s mým středem? To vám ukážu někdy příště.

7 komentářů:

 1. všetci pešci vyzerajú naozaj veľmi dobre ... som fakt zvedavá, ako bude pokračovať ten Tvoj, ya4ala si ho super !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, svůj ukážu hned, jak vyžehlím a vyfotím :)

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Díky moc, všechny kola se mi povedla, mám z nich dobrý pocit, i když někdy barvičky neodpovídaly mému naturelu.

   Vymazat
 3. Všechny moc hezké, mysím, že všechny majitelky mohou být spokojené. Katka

  OdpovědětVymazat
 4. Smekám před Tebou. Každé Tvoje kolo je naprosto perfektní a krásně ladící. Jsem zvědavá na ostatní výsledná dílka. Zuzana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, s těmito pešky jsem taky spokojená, ale v druhém "loudavém" peškovi jsem byla několikrát docela bezradná. Asi líp tvořím "pod tlakem"

   Vymazat