úterý 24. února 2015

Deka Křižovatky č. 7

Další deka podle vzoru Arcansass Crossroads, návod zde, tentokrát ušitá z nádherné látky koupené loni v Ardeku. Bohužel už nevím jak se jmenovala, ale byly na ní pruhy vzájemně sladěných vzorů v zajímavé hnědo-tyrkysovo-fialové barevnosti. Pruhy jsem rozstříhala na čtverečky, zkombinovala s béžovou grunge látkou a výsledek je tato krásná deka scrapového vzhledu. Nakonec bylo šití složitější, než kdybych stříhala z látky, musela jsem šířku pruhu ještě upravovat, nadávala jsem u toho jak čert, ale výsledek je krásný.

Rozměry vyšly 118 x 173 cm, prošívala jsem volným quiltováním - meandry. Tato deka ještě nemá majitele a asi ji vystavím i na fleru, ještě uvidíme. Rozhodla jsem se likvidovat své zásoby látek a šít trochu do zásoby a na prodej.

Během šití deky jsem získala hodně půlených čtverečků, ale tento "odpad" jsem využila více než účelně - mám běhoun a dvě prostírky, které vám také brzo ukážu, zatím čekají na olemování.

6 komentářů:

 1. Věrko, moc pěkný výrobek. Pěkné barevné ladění. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Maruško. Ta látka mne právě zaujala barevností.

   Vymazat
 2. Pane jo Věruš, nádherně prošitá!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, už jsem skoro miatr :). Volné prošívání je fakt lehčí a rychlejší než třeba prošívání ve švu - to mi vždycky nějak uskočí a to mě rozčiluje. Mám sice speciální patku s vodičem, ale meyndry jsou fakt rychlejší a vypadají krásně.

   Vymazat
 3. Já se už z Tebe zblázním :-) :-) :-)! Ta deka je přímo úchvatná! Vem ji v pondělí na klub, ať ji vidím v reálu! Je super!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to mám zabalené a nachystané. Deku jsem dodělávala hlavně přes Vánoce, teď jsem jen lemovala :)

   Vymazat