pátek 7. září 2012

Návod na háčkované srdíčkoChce si uháčkovat takovéto srdíčko? Zkusila jsem napsat a nofotit návod, jedná se o můj vlastní návrh. Budu vám vděčná za komentáře, jestli je návod dostatečně názorný. Kvalita fotek už lepší nebude, ale háčkovala jsem z tlusté bavlněné příze, tak snad bude vše vidět. Díky.Srdíčko

První řada:


 • 18 řetízkových ok
 •  Vynechat 8 ř. o. od háčku a uháčkovat 1dl.sl do 9. ř.o. předchozí řady. 3 x(2ř.o 1 dl. sl do 3. ř.o.předchozí řady)


 • 14 ř.o.
 • Vynechat 8 ř. o. od háčku a uháčkovat 1dl.sl do 9. ř.o. předchozí řady, 2ř.o 1 dl.sl. do 3. ř.o. předchozí řady, 1 dl .sl. do 2. dl.sl. tak, aby se vytvořil  základ srdíčka.
Druhá řada:
 • Otočit práci, háčkujeme levou půlku. 3.ř.o., 2 dl.sl. do čtverečku, 1 dl.sl. do dl.sl. předchozí řady., 10 x (dl.sl do krajového čtverečku), 3x (1 dl.sl. do dl.sl předchozí řady, 2 dl.sl. do čtverečku.
 •  Špička: 1dl.sl do 1. ř.o, 3 ř.o, 1dl.sl do 1. ř.o
 •  Pak uháčkujeme druhou půlku srdíčka zrcadlově a spojíme pevným ř.o. se začátkem 2. řady srdíčka
Třetí řada:
 •  Pevnými oky přejdeme na 4. dl.sl. , 3.ř.o. 11x (1ř.o., 1dl.sl do dl.sl předchozí řady) 3x (2ř.o., 1dl.sl do 3. dl.sl., 5 dl.sl do očka špičky, druhou půlku zrcadlově a spojíme pevným okem.
Okraj (můžeme jím spojit 2 srdíčka a dovnitř vložit látkovou výplň)
 • Přejdeme pevným okem za 1. dl.sl. tvořený 3. ř.o. 31x (3 ř.o. a 1 kr.sl pod ř.o. předchozí řady. Ve špičce  uděláme kr.sl 2x do stejného místa. Ve výsledku je srdíčko obháčkované 31 obloučky •  2. řada okraje – 1 kr.sl. do prostředku a vytvořit smyčku na zavěšení z 10 ř.o., 1 kr.sl. do prostředku.  Dále střídáme do jednoho obloučku 1 kr.sl. A do dalšího obloučku špičku z 3dl.sl, 3 ř.o., 3 dl.sl. Celkem je v této řadě 15 špiček.

  Pokud srdíčko naškrobíte, může to být i pěkná vánoční ozdoba. Pokud sháčkujete dvě srdíčka lemem  sobě, můžete vycpat třeba látkovým srdíčkem plněným levandulí.


Here is tutorial for crochet heart. It could be a christmas decoration. I hope you understand the pictures.
 


10 komentářů:

 1. Dobrý den Věrko, děkuji za nádherné srdíčko, mám ohromnou radost. Už mi visí na starobylé kredenci:).Lucie Plecháčová

  OdpovědětVymazat
 2. moc krásný srdíčko jsi jí poslala.... a taky máš krásný muchomůrkový stromeček:-)))
  musim si tvůj blog dát do seznamu....
  ajka

  OdpovědětVymazat
 3. Nádera!!! Moc díky za návod!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Věrko, srdíčko je skvostné! To by stálo za hřích ;o) díky za návod! Hezký večer, L.

  OdpovědětVymazat
 5. What a pretty heart! Thank you for share ist.
  Ahoj
  Marle

  OdpovědětVymazat
 6. Moc krasny, ale pro me jako zacatecnika asi nerealny, to bych asi potrebovala nejaky video nahled, abych povhopila navod 😞

  OdpovědětVymazat
 7. prekrasne a šikovne ruky ktoré to robili

  OdpovědětVymazat