čtvrtek 20. dubna 2017

Deky z lásky č. 9

Zpětně jsem si nebyla jistá, kolik dek pro Deky z lásky jsem vlastně zkompletovala, ale opravdu 7 kompletně a na jedná jsem se podílela jako na peškovi (Round Robin), čili tahle byla devátá.
Vybrala jsem si  deku pro Marťase, projekt č. 293, protože měla být ve stylu Angry Birds. Původní záměr mi moc nevyšel, protože přišly hodně rozdílné obrázky, jak velikostí, tak barevným laděním i provedením (aplikace, výšivka, šití na papír). Chtěla jsem určitě domeček pro prasátka a ptáky v pozadí, na obloze s paprsky.
No, nakonec jsou ti ptáci tak nějak rozházeně kolem dokola a bordura je šíleně barevná :)
Snad deka potěšila :).
Příště asi každý obrázek jen zarámuji. Když se ale podívám na všechny deky, co jsem ušila, mám radost.

Toto jsou první čtyři deky:

A zde další čtyři. Pešek je ta deka červenobílá, bez obrázků, na té jsem se podílela opravdu jen minimálně (řada s tulipánky), ale chtěla jsem mít koláž kompletní.

6 komentářů:

 1. Páááni, Věrko Ty jsi pracovitá. To už je pěkná sbírka krásných dek. Já ušila několik obrázků, ale na kompletování deky jsem si zatím netroufla. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Mariško. Ty koláže vypadají moc hezky, jsem na sebe pyšná. Docela by mne zajímalo, kolik dek jsem vlastně ušila, musí jich být kolem 50.

   Vymazat
 2. Věrko, ta bordura má šmrnc! S těmi obrázky se mi to taky stalo, asi to jinak nejde. Když jsem chtěla, aby měla deka nějakou "myšlenku" a nejen sešít obrázky, tak jsem se napsala na víc bloků, aby bylo víc obrázků ve stejném duch. Nicméně myslím, že děti naše "tvůrčí starosti" neřeší a deky si užívají. Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, Jitko. Říkala jsem si, že nejlepší je asi napsat se na celou deku a pak udělat aplikace na jednom podkladu, jak to dělá třeba Jamala. A taky doufám, že děti mají radost vždycky.

   Vymazat
 3. Jsou krásné a určitě děti potěší :)

  OdpovědětVymazat