pondělí 13. srpna 2018

Quilt s fotkami - pejsci

Celý červenec jsem před dovolenou šila pro kamarádku deky s pejsky. Petra má totiž nejen chovnou stanici šeltií, jezdí po soutěžích, ale ještě spolupořádá pro celou komunitu chovatelů i další akce. Její stránky najdete zde:  http://soloriens-shelties.com/. Pro ty z vás, kteří o šeltiích slyší poprvé, tak vypadají jako malé kolie, my starší si vzpomeneme na film Lassie, to byla taky kolie.

Petra mi předala fotky vytisknuté na látce a domluvili jsme si barvy, zbytek nechala na mě. Což bylo sice úžasné, ale zároveň jsem měla strach, aby se výsledek líbil. Vznikly celkem dvě deky a jedna rámečková taštička.
Takto dopadl top první deky, kterou jsem nazvala "Naše hvězdy"


Při návrhu jsem postupovala intuitivně, tato deka si říkala o pravidelnost, z fotek jsem vybrala všechny pohlednicového formátu a rozložila si je na zem.
Dokonce jsem si na čtverečkovaný papír nakreslila návrh s dvěma variantami hvězd.

Pak už se jen šilo, stehovalo a prošívalo. Nechtěla jsem quiltovat do fotek, takže samotné fotky jsou jen ručně obšité ve švu, zbytek je prošitý FMQ meandry. Fotky tak nic neruší, ale jsou oproti zbytku deky trochu "bochánkovité". Byla to moje první deka z fotkami, měla jsem velký strach, jestli je vůbec mohu přežehlit, ale dopadlo to výborně.
Nakonec jsem podle Zuzčiné rady ještě deku olemovala. Tady je fotka z prádelní šňůry, bez blesku je krásně vidět prošití.

6 komentářů:

 1. Věrko, super pejsková deka. Majitelka bude určitě spokojená. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, na aukci se prodala, takže účel splnila

   Vymazat
 2. Věrko, nápad s hvězdami super. Určitě se bude deka "paničce" líbit. J

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, už jsem jednou podobné hvězdy využila na swapovou deku a moc se mi líbí, že to vlastně udělá sekundární motiv.

   Vymazat
 3. Věrko, krásný nápad a realizace! Jsi borec! Už se těším na září :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Já teď přes srpen vůbec nešiji, je strašné vedro a nemám hotovou novou šicí místnost, tak snad v září. zatím budu na blog vkládat starší věci, mám jich požehnaně.

   Vymazat