neděle 15. listopadu 2020

Svert Sonarae

 Tento svetr jsem pletla v rámci KALu  Vlněných sester. 

Rukávy jsem ubírala jinak, aby byl vzorek na jejich konci širší o 10 oček (jako pro větší velikost). Při dodržení návodu jsem totiž měla rukáv dole u vzorku úplně stažený - asi to udělalo pletení na 5 jehlicích.  Patent jsem ale nechtěla dělat, ať mám jeden svetr jiný.

Nejdříve jsem upletla svetr pro sebe, ale když ho vidělal mamka, tak se jí velice líbil, prý mi ho zabaví. Ubránila jsem ho a doobjednala klubíčka. Nakonec byla totiž spotřeba na první svert výrazně nižší, Ulysse Ciel 6 klubek, Ulysse plum 2 klubka necelá.K tomu, co zbylo jse tedy doobjednala a vypotřebovala do poslední nitky - jsou i čepice. 

První svetr jsem dokončila 27.10. a ten druhý před několika dny. Mamka má menší veliksot než já :) a taky jsem jela každé odpoledne jak mašina, protože pletení mě uklidňuje, a to v poslední době opravdu hodně potřebuji. Dnes jsem předala mamce a přesvědčila ji na společné forcení. Fotila nás Zuzka a užily jsme si u toho hodně legrace. Na závěr mě šokoval děda, prá chce taky stejný :).


 
Tahle fotka byla rebelská



čtvrtek 29. října 2020

Další duhový šátek

Poslední příspěvek k mé kolekci háčkovaných šátků je opět z duhového klubíčka. Zase jsem neodolala barevné kombinaci, tetokrát tmavě fialová až do černa. Tentokrát jsem zvolila návod SISLove, který není tak krajkový. Musím ale říct, že mi to vůbec nevycházelo, takže jsem si ho upravovala.


pátek 16. října 2020

Dýně podle BH

S přicházejícím podzimem a hnusným počasím jsem zatoužila po oranžové. Převlékla jsem polštáře, vyměnila ubrusy, ale stále to nebylo ono. Pak jsem zahlédla na facebooku u Bonnie Hunter příspěvek s  běhounem s dýněmi. Dokonce vlastním její knížku s návodem, kde je dýňová deka, ale vždycky jsem si říkala, že je to příliš infantilní a americké. To přece nikdy šít nebudu! No, a už je to tady. 
Využila jsem zbytek šedé a nějaké oranžové z posledního mystery a musela jsem ušít alespoň pár bločků. Je fakt, že jsem stroj pustila po velmi dlouhé době, kdy jsme na šití neměla vůbec náladu.
Tady jsou bločky, je jich 6 a chci z nich nějak zkompletovat dlouhý ubrus / běhoun. Něco jako je v návrhu, který si můžete koupit ZDE, ale asi nebudu mít dost šedé.

Jak se vám líbí? Také vyhledáváte oranžovou jen na podzim? A já jdu vytáhnout další podzimní dekorace.

pátek 9. října 2020

Svetr s vyplétaným sedlem

Dlouho jsem toužila po tom, zkusit svert s vyplétaným sedlem, pletený svrchu dolů. Lákalo mne zejména to, že bych pak nic nemusela sešívat, očka na rukávy se jen odloží a pak jsem je pletla na ponožkových jehlicích. Nejdříve jsem vznikl svetr pro dceru Zuzanu, vybrala si sama barvičky z mých zásob příze Elian Nicky.
Ze začátku jsem pletla podle tohoto návodu v Dropsu: Winter Escape. Pak jsem ale měla strach, že to bude úzké a zbytek vzoru jsem upravila. Zuzka totiž chtěla svetr krátký a široký, jak se to teď nosí. 


Výsledek vypadá krásně ( hlavně se Zuzce líbí) a já už pletu i další, dokonce jsem se připojila ke KALu Vlněných sester. Pletařka jsem už spoustu let, ale některé techniky přidávání oček i německé zkrácené řady pro mne byly novinkou, ještě, že mají sestry na youtube instruktážní videa. A taky se musím přiznat, že by mne dříve vlastně vůbec nenapadlo plést vyplétané sedlo na menších jehlicích než hladké rukávy a trup. Bez střídání příze totiž víc utahuji.

pátek 18. září 2020

Háčkovaná dečka pro miminko

Tuto přízi značky alize diva jsem původně kupovala na halenku pro sebe, ale výsledek se mi nelíbil. Tak následovalo párání a šanci dostala tato dečka. Bude se hodit, kamarádka čeká holčičku. Háčkovala jsem podle obrázku z internetu. Příze mění barvy, a tak každý čtverec vyšel trochu jinak, k sobě jsem je sháčkovala vždy hned po dokončení, ale snažila jsem se, aby nebyly podobné vedle sebe. Nakonec jsem ještě olemovala spojené čtverce dvěma opakováními vzorku.

Nevím, do jaké míry bude deka praktická, ale je docela měkká a rozhodně vypadá dobře :). Rozměry vyšly cca 80 cm x 100 cm. Na druhé fotce detail vzoru.


čtvrtek 10. září 2020

Hexagonová recy kabelka

 Podobné kabelky jsem viděla na pinterestu a velmi jsem chtěla podobnou riflovou. Nejdříve jsem si nastříhala ze zbytků ronofixu všechny dílky, které jsem potom obšila stejně jako papírové nebo plastové šablony. Rozdíl je v tom, že tyto šablony tam zůstávají a zpevňují kabelku. Návod jsem sice nafotila v krocích, ale fotky jsou nenávratně ztracené ve starém počítači. Pokud se někdy manžel dostane k tomu, aby mi je obnovil, tak návod přidám, zatím tedy jen výsledná kabelka do ruky.


Největší oříšek byla podšívka. Nakonec jsem využila podšívku ze staré plesové taštičky. Na horním okraji jsem ji trochu nařasila a přišila řadu pětiúhelníků (hexagony s rovným spodním dílem). Zapínání zatím nemám, ale bude tam našívací magnetek. Snad je to z fotky dobře vidět. Pak už jen stačilo vložit ucha mezi vnější díl a vnitřní podšívku  a prošít



pondělí 7. září 2020

Taštičky na projekty

 Nadávno mne zaujaly tašičky na háčkované nebo pletené projekty. Patřím také k těm, kdo mají rozpracováno více rukodělných projektů, takže myšlnka, že je vše potřebné pohromadě, mne nadchla. Kupované taštičky jsou pěkné, ale docela drahé - a já si přece dokážu ušít vlastní!

V zásobách jsem našla super látku s motivy šití, pletení i háčkování a šla jsem do toho. Taštičky jsou vypodšívkované s malou vnitřní kapsičkou. Mám tři velké tašky, rozměry cca 24 x 34 cm. Vleze se do nich třeba rozpletený svetřík i se sadou jehlic. Momentálně pletu hlavně svrchu dolů s rukávy na ponožkových jehlicích, takže se svetr nemusí nikde sešívat.

A ještě dvě malé taštičky, rozměry cca 22 x 18 cm. Ideální na háčkované drobnosti


A z proužku látky, co zbyl vznikly roušky. Poslední dobou je šiju vždycky, když mi trochu látky zbyde.