pátek 31. července 2020

Háčkované šátky

Přidávám fotky šátků háčkovaných už dříve z duhových klubíček.
První je variací na osvědčený návod od SvětLanky, už jsem podobné šátky dělala, více zde a zde.


Druhý šátek je podle Pinterestu, ale návod už nemůžu najít, asi jsem si ho neuložila.
Ale třeba bude stačit ukázat detail vzorku

Oba šátky jsou bavlněné, což mi vyhovuje nejvíce.

úterý 28. července 2020

Drobnosti

Podle návodu kamarádky Katky jsem zkusila další projekt na likvidaci zbytků - krabičky / mističky na různé drobnosti. Podlouhlé slouží na odkládání brýlí, ty čtvercové pak třeba na ústřižky nití a různé zbytečky u šicího stroje. Vnější část ze zbytků riflí, vnitřek bavlna (ty proužky, to je z košile).

Krabičky se přetáčí a je několik možností, kde nechat nesešitý otvor pro přetočení. Katka dělala na lemu, jinak klasicky je to ve spodní části vnitřku. Kamarádka Mirka to zkoušela taky a nechala pro změnu otvor u dna riflového dílu, protože tam to není vidět.
 A ještě dalěí drobnůstka -maminka miluje chňapky - slepičky, které kdysi od někoho dostala. Diky hlavičce hezky sednou do ruky. Měla přání, ušít nové. Střih jsem tak nějak odkoukala od těch původních a zkusila to. Látky opět zbytky košil. Očičko, zobáček a hřebínek si mamka bude muset našít sama :).

čtvrtek 23. července 2020

Kapsičky na zip

Na posledním klubovém šití šila Blanka šikovné kapsičky na zip, Postup si vymazlila a měla tam i karabinku. Kapsičky měla jako dárek pro paní učitelky a dovnitř dávala Ibalgin, náplast apod. Na přední straně byl pak motiv červeného kříže.
Tak jsem to zkusila také. Vznikly dva dárečky pro kolegyně, které odcházejí na jinou školu.

Pro Lenku, která je hvězda v IT, vznikla tato. Jsem moc ráda, že jsem našla kousíček látky s inženýrskou tématikou na střed hvězdy.


Pro Gábi, která má černého kocoura Kryšpína, jsem využila kočičákový panel.


úterý 26. května 2020

Podložky ve tvaru lístků

Po delší době začnu opět přidávat příspěvky, co jsem za poslední měsíce ušila. Nejdříve klasika - likvidace zbytků obyčejných bavlněných látek. Tyto proužky jsem měla nastřádané ještě z doby, kdy jsem z nich šila podsedáky, viz příspěvek ZDE. Některé dílky jsem použila na projekt Deky z lásky, příspěvek ZDE.
Lístky jsem šila na papír, vzor listu jsem si sama navrhla a rozstřihla napůl. Později jsem viděla na netu lepší tvar, se zatočenou špičkou listu, který šel složit těsně k sobě a vyšla kytička. Já mám na fotce pokus o kytičku taky, ale listy těsně k sobě nedoléhají. Díly s přišitými proužky jsem v místě stonku/žilky  přientlovala k sobě a překryla šikmým proužkem. Volně jsem prošila na stroji a nakonec olemovala šikmým proužkem. Výsledek se mi líbí, mám krásné podložky na letní občerstvení. Za mne je kombinace modrá/zelená prostě senzační. A na scrapových podložkách se nějaká ta skvrna ztratí, člověk se nemusí bát je používat.

čtvrtek 30. ledna 2020

Maňásek do školy

V mé sadě maňásků k učebnici angličtiny happy House chyběla ještě myška Tina, tak jsem ji přes vánoční prázdniny uháčkovala. Měla úspěch.

Chtěla jsem dát odkaz na ostatní maňásky, ale nenašla jsem na blogu článek. Že bych to sem vůbec nedávala?  Tak jsem v rychlosti nafotila mobilem ve škole partu myšek:
A k učebnici patří taky kocour a pejsek:


neděle 1. prosince 2019

Zbytkové podložky

Taky jim říkám "rozlišováky", protože každý si dá pod skleničku svoji prostírku a  nesplete se. Zbytečky látek jsem měla rozdělené podle barev a posledních několik let jsem je sešívala mezi projekty. Myslela jsem, že by vyšly na duhovou deku, ale nakonec jsem z nich v rámci likvidace rozešitých projektů spíchla tato "podkafíčka" či "prostírky". Tentokrát jsem nelemovala šikmým proužkem, ale protáčela a teprve potom prošívala. Před několika lety jsem dokonce takovou sadu prodala na Fleru, tak uvídíme. 


středa 20. listopadu 2019

Něžná růžičková deka

Tahle deka byla šitá pro kamarádku na přání. Koupila jsem drahé látky ze stejné kolekce a pustila se do zadání, které mělo být "jednoduché čtverce". Přestože ale látky vypadaly skvěle a malý motiv růžiček byl krásný, po sešití topu jsem si říkala, že je to takové mdlé. Barevnost vůbec neodpovídá barvám, v kterých obvykle šiji. Nicméně kamarádce se top líbil, tak jsem ještě olemovala a deku dokončila. V prostředku jsou menší čtverečky, protože i když jsem vše proměřila, tak látky nebyly střižené rovně a prostě velké čtverce nevyšly.

 Velké rozhodování bylo se zadní stranou, ale kamarádka se nakonec rozhodla pro látku ze stejné kolekce, jen velké růže. Šířku jsem nadstavila vloženým pruhem. Tím vznikla vlastně deka oboustranná.
Focení takových barev bylo o nervy, ale nakonec je barevnost celkem věrná. A představte si, že když byla deka na naší výstavě, tak ji dokonce chtěl někdo koupit. Každému se prostě líbí něco jiného. Pro sebe jsem si však vzala ponaučení, že kombinování látek z jedné kolekce taky není vždy bezproblémové a  příště budu kombinovat s nějakou jednobarevnou. Po došití deky ještě vznikl z odřezků a zbytků polštářek, ale ten jsem už nafotit nezvládla.